50 دلیلی که باعث میشوند وب سایت شما توسط گوگل مجازات شود.( قسمت دوم)

@title

در قسمت اول این مقاله به معرفی 25 مورد از عوامل مهمی که سبب اعمال جریمه توسط گوگل میشود پرداختیم و در قسمت دوم این مقاله سایر موارد عنوان میشود :

26- سئو کلاه سیاه

@title

اگر اطلاعاتی راجع به دستکاری SERP ها با استفاده از روشهای کلاه سیاه منتشر می کنید ، مطمئن باشید که مجازات خواهید شد.

27- محتوای هک شده

اگر سایت شما هک شده باشد ، گوگل به سرعت آن را از SERP ها حذف خواهد کرد. پس سریع عمل کنید تا در صورت وقوع بدترین حالت ، بتوانید از پشتیبان گیری استفاده نمایید و سایت خود را از نسخه پشتیبان بازیابی کنید.

28- ساخت لینک سریع

طبیعی است که بخواهید سایت جدید تان به سرعت رتبه بندی شود. اما بهتر است افراط نکنید.

لینکهای مشابه فراوانی که به یک بخش ارجاع داده شوند ، نشانه ای از خودکارسازی فعالیتها هستند.

پس سرعت لینک خود را به صورت مصنوعی افزایش ندهید. و تغییرات تدریجی را با گذشت زمان اعمال نمایید .

29- گزارش اسپم

@title

گوگل فرم آنلاینی برای گزارش سایت اسپم دارد. سایت شما ممکن است به عنوان منبع هرزنامه ، و یا بعنوان یک سایت مخرب گزارش شده باشد .

30- لینک به انجمن

همه ما از انجمنهایی با لینک های خاص استفاده نموده ایم. بعضی اوقات این لینکها انقدر زیادند که یافتن محتوای واقعی دشوار میشود. اگر لینکی به انجمن اضافه میکنید سعی کنید ، از تکنیک های خوب و طبیعی استفاده نمایید .

31- پنهان نمودن اسپانسرها

داشتن اسپانسر چیز بدی نیست. تعداد زیادی از سایتها احتمالا اسپانسر مالی دارند. سعی نکنید حامیان مالی خود را پنهان کنید ، و قواعد را دنبال کنید. بهتر است اطمینان حاصل کنید که ربات خزنده گوگل با خزیدن در صفحات شما چنین لینکهایی را پیدا نمیکند.

32- نقصهای Robots.txt

@title

شما باید از فایل robots.txt استفاده کنید تا به موتورهای جستجو بگویید چگونه با سایتتان برخورد کنند. در حالی که دلایل موجهی برای حذف صفحات از robots.txt وجود دارد ، بهتر است این کار را به ندرت انجام دهید: مسدود کردن بیش از حد صفحات می تواند باعث مجازات شما شود .

33- لینک به سایتهای مشکوک

هرگز وبسایت خود را به یک وبسایت مشکوک یا وبسایتی که مشکل دارد لینک نکنید. باید از سایتهای هک ، پورنو و سایتهای مخرب دوری نمایید.

34- صفحات فرود

گاهی اوقات مشاغل مختلف برای بهبود موقعیت خود در SERP ها سعی می کنند از چندین صفحه فرود استفاده کنند. برخی از شرکت ها نیز سعی می کنند با ایجاد تعداد زیادی از وب سایتهای تک صفحه ای که برای یک کلمه کلیدی واحد بهینه سازی شده اند ، موقعیت خود را بهبود بخشند و سپس کاربران را به یک سایت دیگر هدایت کنند. گوگل این نوع کار را یک تخلف قلمداد خواهد کرد .

35- بهینه سازی بیش از حد

گوگل دوست ندارد مدام نظاره گر بهینه سازیهای شما باشد. مجازات بهینه سازی بیش از حد معمولاً به این معناست که شما در حال تلاش بیمارگونه ای هستید تا سئوی خود را از هر کسی که در این صنعت فعال است بالاتر ببرید.

36- تبلیغات

@title

جنجال پیرامون محتوای تبلیغاتی شاید جزو مشهورترین بحثهایی باشد که قبل از انتشار پنگوئن 2 رواج داشت. تبلیغات در واقع مطالب تک صفحه ای هستند که با لینکهای پولی همراه میباشند و اغلب این صفحات برای دستکاری تهاجمی نتایج جستجو مورد استفاده قرار می گیرند. معروف ترین نمونه Interflora بود: شما میتوانید در مورد این مجازاتها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

37- استفاده از لینکهای خارجی بسیار زیاد

هنگام لینک به وب سایت های دیگر ، سعی کنید از تعداد لینکهای معقولی استفاده کنید. استفاده از لینکهای زیاد نشانه این امر است که شما به خاطر منافع سئوی متقابل با افراد دیگر ارتباط برقرار نموده اید .

38- تغییر مسیر

اگر سایتتان جریمه شده ،ممکن است شما با استفاده از تغییر مسیر 301 مجازات را به یک صفحه جدید منتقل کرده باشید. علاوه بر این ، اگر بعداً تغییر مسیر را حذف کنید ، ممکن است مجازات طولانی تر شود. پس برای امنیت سایتتان هم که شده ، این کار را نکنید.

39 - کدهای خطا

گذشته از خطای آشکار 404 ، طیف دیگری از خطاها وجود دارند که گوگل واقعاً از دیدن آنها متنفر است. خطای. 302 (به طور موقت منتقل شده) از نظر گوگل ایده آل نیست. اگر واقعاً باید تغییر مسیری داشته باشید ، از خطای 301 استفاده کنید. همچنین در صورت مشاهده خطای 500 ، در اسرع وقت علت اصلی را برطرف کنید. خطاهای نامرئی را با ابزار بررسی WebConfs HTTP Header Check پیدا کنید.

40 - کپی ابر داده

برخی از ابزارهای وبلاگ نویسی و سیستم عامل های CMS ، ایجاد ابرداده های تکراری را بسیار ساده می کنند. اگرچه ابرداده ها به خودی خود باعث جریمه شدن شما نمیشوند اما ، می توانند نشانه ای از وجود محتوای تکراری در سایت شما باشد.

41 - بک لینک های مخرب

سایت شما هرگز مستحق این مجازات نیست - اما این جریمه چیزیست که باید حتما درباره آن بدانید. اگر واقعاً بدشانس باشید ، یک رقیب بدذات ممکن است سعی کند با پایین کشیدن سایت شما در قسمت SERP باعث مجازاتتان شود. شایع ترین علت این مشکل ، یک کمپین با بک لینک مخرب است.

42 - کلمات کلیدی هدفمند

گوگل با برخی از کلمات کلیدی که اغلب در سایت های اسپم ظاهر می شوند ، مقابله میکند. "وام هایی با باز پرداخت روزانه" نمونه خوبی از کلمات کلیدی ای هستند که قبلاً مورد هدف قرار گرفته اند ، اگرچه برخی افراد احساس می کنند که با استفاده ازاین کلمات میتوانند کارهای بیشتری انجام دهند. اگر به طور مشروع در صنعتی مشغول فعالیت هستید که با اسپم روبرو است ، انتظار داشته باشید که به زودی جریمه شوید.

43 - لینکهای غیرقانونی

بهتر است تخلف نکنید و لینکها را در فایل های اسکریپت قرار دهید. گوگل در تجزیه و تحلیل اسکریپت ها و انتخاب لینکهای عجیب و غریبی که نباید آنجا باشد ، بسیار بهتر عمل میکند.

44 - وب سایت های ضعیف موبایل

گوگل معمولاً می تواند یک لینک معتبر موجود در سایت موبایل و وب سایتتان را تشخیص دهد. اگر وبسایت شما طراحی ضعیفی داشته باشد ، ممکن است گوگل نتواند چنین موضوعی را تشخیص دهد. پس بهتر است مطمئن شوید که سایت تلفن همراه به دستگاهی ارسال میشود که کاربر ان را برای سایت تعیین نموده.

45 - لینکهای خارجی اندک

گوگل می خواهد محتوایی را ببیند که به محتوای استاندارد مشابهی لینک شده است. اگر محتوای خود را به اشتراک نگذارید ، این کار ممکن است تلاشی برای جذب غیرطبیعی ترافیک به نظر بیاید.

46 - دامنه شما شهرت بدی دارد

شما ممکن است دامنه ای با سابقه بد را خریداری کرده باشید ، چنین سابقه ای میتواند در هنگام ایجاد سایت جدید باعث بروز مشکلات زیادی برایتان شود. متأسفانه چنین دامنه هایی مثل یک خیابان بن بست هستند. ممکن است شما مجبور شوید سایت خود را ببندید و دامنه دیگری را خریداری کنید.

47 - سرقت محتوا

حتی اگر شما محتوای کسی را ندزدید ، شخص دیگری می تواند محتوای شما را سرقت کند. این مسئله مشکل ساز خواهد بود ، زیرا حذف کردن محتوا می تواند مستلزم تشکیل چندین اطلاعیه حذف DMCA یا تعقیب سایتها در دادگاه باشد. اگر به این دلیل مجازات شده اید ، سعی کنید از گوگل بخواهید محتوای سرقت شده را حذف کند.

48 - تبلیغات برجسته

وقتی که تبلیغات به عنوان محتوای ثانویه به کار گرفته شوند مشکلی را ایجاد نخواهند کرد. اما تبلیغات هرگز نباید بر محتوای صفحه مسلط باشند یا نقش کلیدی را در وبسایت شما ایفا کنند .

49 - استفاده از مزرعه محتوا

با گذشت دو سال از زمان انتشار پاندا ، خرید محتوا از یک مزرعه ("سایت هایی با محتوای کم عمق یا کم کیفیت") هنوز هم تخلف به حساب می اید. اگر مطالب شما دارای ارزش چندانی نباشند ، قطعا مورد مجازات قرار خواهید گرفت پس لااقل سعی کنید مطالب خریداری شده را بازنویسی کنید.

50 - مراقب رفع سریع خطا باشید

از کسی که ادعا می کند یک تکنیک جادویی برای رفع خطا دارد و به شما کمک می کند تا سایتتان را در صدر SERP قرار دهید. کمک نخواهید. تنها راه رتبه بندی خوب ، انجام تدریجی کارها در طول زمان است.

ترجمه شده

توسط تیم تحریریه نماسایت


پیام گذاشتن


refresh
captcha

logo

برای ورود به کسب و کار اینترنتی این گیره به کارتان می‌آید

استفاده از مطالب سایت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلا مانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت منظومه نگاران نت می باشد