کارهایی که طراحانِ تازه کار UX باید انجام دهند

@title

به عنوان طراحی که در ابتدای مسیر حرفه ای خود قرار دارد، ممکن است ندانید که در اولین تجربه کاری خود، باید انتظار چه چیزهایی را داشته باشید. چون طراحِ جدید تیم هستید، ممکن است کارهای زیادی به شما داده شود و بدون اینکه سوالی بپرسید آنها را انجام دهید. ممکن است فکر کنید از شما انتظار میرود که همه چیز را بدانید، چون هیچکس به شما نگفته است که باید به دنبال چیزهایی بگردید که به شما کمک میکنند.

من تقریباً همه تابستان های دوره دانشگاه را در صنعت طراحی کار کرده ام، و به همین دلیل، کم و بیش اطلاعاتی درباره این مسئله کسب کرده ام که یک طراح جدید مثل خودم، چطور میتواند با چالشها روبرو شده و با توجه به پیام های ضمنی سایرین، بفهمد که چه کارهایی را باید انجام دهد و چه کارهایی نباید انجام شوند.

آشنایی با ابزارهای و تکنیکهای اولیه ی طراحی، خوب ضروری است، اما، این جزئیات پیرامون نحوه ی انجام کار است که باعث پیشرفت ما و باز شدن درها به رویمان میشوند.

در اینجا به چند نکته اشاره میکنم که طراحانِ در حالِ پیشرفت باید در طول اولین سال کاریشان در نظر داشته باشند تا به رشد کاری خود شتاب دهند.

درخواست کمک شما را احمق نشان نمیدهد

@title

درخواست برای کمک، هیچ ایرادی ندارد، اما مسئله ای که برخی از طراحان باید به آن توجه کنند، نحوه بیان این درخواست است. به جای اینکه مستقیماً درخواست کمک کنید، از سایرین بخواهید که نظرشان را راجع به کار شما بگویند و اگر توصیه ای دارند بیان کنند. اگر برای بهتر شدن تحقیقاتتان به کمک احتیاج دارید در یک جلسه تحقیقاتی شرکت کنید. اگر برای پیشرفت یک پروژه به کمک نیاز دارید، از سایر طراحان بخواهید که در اولویت بخشی به ایده ها به شما کمک کنند. این به کار شما جهت میدهد. به جای دریافت یک جواب مشخص، دیدگاه و اعتبار دریافت میکنید، که به شما کمک میکنند تا دید و نظر شخصی خود را شکل دهید. طراحان پاسخ دریافت نمیکنند، آنها به حل مسئله میپردازند تا به پاسخ برسند.

گفتن "نه" بهتر از اینکه است که همیشه بگویید بله !

@title

به ستاره توجه کنید. کنترل کارهایی که انجام میدهید در اختیار شماست. شما میتوانید تصمیم بگیرید که به یک ایمیل پاسخ دهید و یا در یک جلسه شرکت کنید یا نه. معمولاً کارهای زیادی بر عهده ما گذاشته میشود و ما نمیتوانیم همه آنها را انجام دهیم، ولی تصور میکنیم که مجبور به این کار هستیم. بسیاری از طراحان، به ویژه در آغاز کارشان، هر کاری که از آنها خواسته میشود را انجام داده، و در نتیجه، از انجام دادن کاری که از همه مهمتر است منحرف میشوند. تصمیم بگیرید که مهمترین کار شما چیست و سپس به اولویت بندی کارهایتان بپردازید.

با چیزهایی که در کیفیت کار خلل ایجاد میکنند مخالفت کنید

تقسیم کار و اولویت بندی سخت است، اما اگر بتوانید آنها را انجام دهید، کارهای بسیار بیشتری را به پایان خواهید رساند. ایرادی ندارد که به خاطر دلایل منطقی، به برخی از مسئولیت ها نه بگویید. این کار به مردم نشان خواهد داد که شما میدانید چه چیزی اهمیت دارد.

حرفتان را بزنید

@title

در یک جلسه نقد، از ما انتظار میرود که به همکارانمان بازخورد دهیم، اما همه این کار را انجام نمیدهند. دلیل این مسئله این است که ممکن است نسبت به افکار ذهنی خود مطمئن نباشند، و یا اینکه برای کمک به دیگران تلاش نمیکنند. در مورد ایده هایتان خودخواه نباشید. ایده ها باید بیان شوند و به همکاران طراح شما کمک کنند تا به طراحی برای مردم بپردازند. بازخورد یک هدیه است. بازخورد موجب ایجاد چرخه های بیشتر و تجربه های بهتر میشود.

استراحت کنید

@title

عادت کرده بودم که به صورت مداوم، سخت کار کنم، چه در خانه، چه با دوستان و خانواده.. در همه جا. اما بعدها به این نتیجه رسیدن که در باقیمانده عمرم کار خواهم کرد و کار هیچوقت واقعاً "تمام" نمیشود. از تمام زمانهایم استفاه میکردم تا روی چیزی گذرا کار کنم، در حالی که میتوانستم با خانواده و افرادی که دوست دارم وقت بگذرانم، و کارهایی را که دوستشان دارم انجام دهم. علاوه بر این، کارِ بیش از حد میتواند موجب افزایشِ استرس شود و این، به نوبه ی خود، موجب از دست رفتن انرژی میشود. منطقی است که برای رسیدن به یک شغل یا رتبه موردنظر، تا جایی که میتوانید کار کنید، اما برای انجام چنین فعالیتی به زمان نیاز است. کارهایی را که میتوانید انجام دهید، و سپس وقتی که احساس خستگی کردید، استراحت کنید. در نهایت، سلامتی از کار مهمتر است، چون بدون آن نمیتوانیم کار کنیم.

حاضر باشید

با اینکه کار کردن در خانه به ویژه برای کسانی که میتوانند همیشه این کار را انجام دهند، وسوسه کننده است، حاضر بودن در محیط کار اهمیت زیادی دارد. حتی اگر کیفیت کار تحت تاثیر قرار نگیرد، به عنوان طراح، همکاری یکی از جنبه های مهم کار ماست. حاضر بودن در دفتر شرکت، به ویژه در هنگام کار کردن با سایر اعضای تیم، میتواند تفاوت ایجاد کند،. اگر همه حاضر نباشند، نمیتوان اسم تیم را رویش گذاشت.

ترجمه شده

توسط تیم تحریره نماسایت


پیام گذاشتن


refresh
captcha

logo

برای ورود به کسب و کار اینترنتی این گیره به کارتان می‌آید

استفاده از مطالب سایت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلا مانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت منظومه نگاران نت می باشد